Wyjątkowe wakacje na Morzu Śródziemnym

Wyjątkowe wakacje na Morzu Śródziemnym

Kilkudniowa chwila relaksu przydaje się zawsze, szczególnie w najcieplejszych miesiącach. To właśnie wtedy możemy wybrać jedno z miejsc na świecie blisko morza i delektować się łagodną bryzą połączoną ze słonym, gorącym powietrzem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wakacje na jednej z wielu greckich wysepek. Dotyczy to zarówno Polaków, jak również innych nacji europejskich.

Ogrom możliwości

Na pierwszy rzut oka są one malutkie. Zaledwie kilkaset, maksymalnie kilka tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni nie nastraja optymizmem tych, którzy uwielbiają przemierzać wiele kroków każdego dnia. Grecja jednak ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo atrakcji. Możemy wspinać się na rozmaite szczyty, podziwiać malownicze zatoczki, a także niezwykłą architekturę. Ze względu na brak rozwijającego się w zawrotnym tempie przemysłu poza turystyką, greckie wysepki wciąż charakteryzują się malowniczymi domkami oraz kamienicami. Kamera GoPro w dłoni stanowi znakomity dodatek do tego, aby móc w stu procentach przeżywać niezwykłą, grecką kulturę.

Co do picia?

Na wstępie warto zaznaczyć, że śródziemnomorskie słońce jest zdecydowanie groźniejsze dla naszego organizmu, niż to świecące w Polsce. Dlatego właśnie warto regularnie się schładzać, a także smarować swoją skórę kremem do opalania. W takim wypadku oczywistym faktem jest konieczność picia bardzo dużej ilości zimnej wody. Jeżeli mamy taką możliwość, warto wzbogacić swój dzień o świeżo wyciskany sok z owoców, których bez wątpienia na greckich wysepkach nie brakuje. Oczywiście południe Europy słynie również z wyjątkowych trunków alkoholowych. Nie każdemu podejdzie specyficzny, bardzo mocny smak ouzo oraz raki. Jeżeli jednak jesteśmy pasjonatami wina, nie powinniśmy wyjeżdżać bez spróbowania regionalnego napoju, stworzonego prosto z greckich winogron, położonych tuż przy legendarnych gajach oliwnych.

Specjały greckiej kuchni

Wspominaliśmy już, że bardzo duża część diety śródziemnomorskiej opiera się na owocach oraz warzywach. W Grecji dużą popularnością cieszą się sery, przede wszystkim kozie - to właśnie tych zwierząt znajdziemy mnóstwo praktycznie na każdej z turystycznych wysepek. Nie można również zapominać o najpopularniejszym daniu w postaci musaki. To przepyszne połączenie zapiekanego bakłażana i mięsa mielonego stanowi niezwykłe doznanie dla każdego. Oczywiście, Morze Śródziemne słynie także z ryb i owoców morza, na czele z krewetkami, kalmarami oraz ośmiornicami.