Prowadzisz biznes? Wyjdź na przeciw swoim klientom

Prowadzisz biznes? Wyjdź na przeciw swoim klientom

Prowadzisz mały butik? A może rozwijasz sklep z warzywami? Każdą z tych firm łączy jedno - konieczność rozliczenia się z klientem. Jak tego dokonać najszybciej? Opcji jest wiele. Trzeba jedynie przygotować się solidnie do przeprowadzenia transakcji tak, by wszystko sprawnie przebiegło.

Uwielbiana przez klientów płatność kartą

Płatność kartą należy chyba do najwygodniejszych opcji rozliczania. Zwróć uwagę, czy Twój terminal ma opcję płatności zbliżeniowej. Wielu klientów, bowiem preferuje ten rodzaj płatności przede wszystkim ze względu na to, że jest on niezwykle szybki. Jeśli nie, koniecznie musisz wyposażyć swój biznes w czytnik kart zbliżeniowych. Będzie to komfort zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Znacznie skraca to bowiem proces każdej transakcji płatniczej. Twoje ciężko zarobione pieniądze mogą, więc już w kilka chwil być na Twoim firmowym koncie, a klient odjedzie zadowolony nie tylko z wymarzonym towarem, ale i ze względu na to, że szybko udało mu się załatwić daną sprawę.

Niezawodna płatność gotówką

Chociaż wiele osób coraz rzadziej ma przy sobie klasyczny plik gotówki niektóre osoby są przekonane, że jest to jedyny słuszny rodzaj płatności za towary lub usługi. Podczas takiej transakcji nie zapomnij również wystawić paragonu, który jest niezbędny w przypadku każdej sprzedaży. Udając się do wybranego zakładu lub sklepu klient powinien mieć jednak na względzie to, że nie każda firma oferuje płatność kartą. Gotówka w takim przypadku może okazać się niezbędna. Warto mieć ją zawsze przy sobie. Jest też niezastąpiona w przypadku wszelkich awarii powstałych np. ze strony banku, przerw w dostawie prądu, czy zwykłej awarii terminala płatniczego lub problemów z siecią. W takich momentach płatność gotówką znacznie przyspieszy całość transakcji.

Płatność telefonem, BLIK-iem lub z góry

Klienci niezależnie od swojego wieku decydują się często na innowacyjne metody płatności. Koniecznie więc każdy przedsiębiorca powinien być przygotowany na taką ewentualność. Płatności telefonem lub BLIK-iem w dzisiejszym świecie bowiem już nikogo nie dziwią. Powszechny dostęp do smartfonów, które są w bardzo atrakcyjnych cenach pozwalają na szybki dostęp do własnej gotówki. Jeśli prowadzisz np. sklep sprawdź, czy Twój terminal płatniczy jest w stanie przetworzyć takie płatności bez problemu. Pozwoli to uniknąć przykrych wpadek podczas dokonywania transakcji przez klienta. Inną opcją, która preferowana jest w miejscach, takich jak studio masażu są płatności z góry za cały pakiet zabiegów.