Polscy lekarze odnoszą sukcesy na świecie

Polscy lekarze odnoszą sukcesy na świecie

Nie mamy się czego wstydzić. Polscy lekarze cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie - i to nieprzypadkowo. W wielu dziedzinach medycyny są prawdziwymi pionierami, wyznaczającymi nowe trendy. W innych uchodzą za prawdziwych specjalistów, którzy nie boją się podjąć nawet najtrudniejszego wyzwania. Nie było by jednak ich sukcesu bez odpowiedniej reklamy i technologii.

Marketing farmaceutyczny - na czym polega?

Firmy farmaceutyczne co roku wydają miliardy dolarów na marketing swoich produktów wśród pacjentów, lekarzy i innych specjalistów. Prawdą jest, że z technicznego punktu widzenia jest to inwestycja w promocję produktu, ale w rzeczywistości jest wpływanie na zachowania pacjentów związane z przepisywaniem leków. Można tego dokonać na wiele sposobów, ale większość z nich skupia się wokół jednej koncepcji: firmy farmaceutyczne chcą, aby leki wydawały się najlepszym rozwiązaniem każdego problemu zdrowotnego. Osiągają to poprzez promowanie swoich leków jako bezpiecznych i skutecznych w leczeniu tych problemów.

Aby osiągnąć ten cel, firmy farmaceutyczne korzystają z szerokiego wachlarza strategii, jakie oferuje marketing farmaceutyczny. Obejmują one tworzenie stron internetowych dla pacjentów, zawierających informacje o chorobach, na które dany lek jest ukierunkowany oraz finansowanie badań w czasopismach medycznych nad skutecznością i bezpieczeństwem ich produktów. Do tego dodać można również wszelkiego rodzaju kampanie zasięgowe, dzięki którym przekaz trafia do szerokiego grona odbiorców - na przykład za sprawą telewizyjnych lub radiowych spotów promocyjnych.

Aparat do EMG coraz częściej wykorzystywany

Aparaty emg są zwykle używane przez fizjoterapeutów i neurologów. Wykorzystują one sygnały elektryczne do badania funkcji mięśni i sprawdzania, czy centralny układ nerwowy działa prawidłowo.

Urządzenie może być podłączone do mięśni za pomocą elektrod umieszczonych na skórze. Elektrody te są podłączone również do urządzenia, które wysyła impulsy elektryczne do nerwów powodujących ruch mięśni. Impulsy wędrują wzdłuż nerwu i wywołują aktywność elektryczną w samym mięśniu. Następnie aparat do emg rejestruje sygnał, który może być analizowany w celu sprawdzenia, jak mięśnie reagują na stymulację nerwów.

Analizując sygnał przy różnych ustawieniach i różnych bodźcach, lekarze mogą określić, czy występują problemy z układem nerwowym, w tym uszkodzenia mózgu w wyniku udaru lub guza albo uszkodzenia rdzenia kręgowego, takie jak stwardnienie rozsiane lub stwardnienie zanikowe boczne.