Jakie są rodzaje kamer cyfrowych?

Jakie są rodzaje kamer cyfrowych?

Marzy Ci się kariera filmowca? Jeśli tak na pewno będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu. Dobrze dobrana kamera, pozwoli Ci na kręcenie wysokiej jakości filmów, dzięki czemu Twoja kariera nabierze tempa. W dzisiejszym artykule robimy przegląd najpopularniejszych kamer, dzięki którym filmowanie stanie się czystą przyjemnością i świetną zabawą. Zainteresowany?

Kamera sportowa nie tylko dla sportowców

Jeżeli interesujesz się filmem, na pewno wiesz czym jest kamera sportowa. Chociaż powstała z myślą o osobach, które kochają sporty ekstremalne, swoje zastosowanie ma o wiele szersze. Najpopularniejszą wśród kamer sportowych jest kamera gopro. Co wyróżnia ją na tle innych modeli? Uwielbiana jest nie tylko za najnowsza technologię, która powoduje, że filmy i zdjęcia są naprawdę wysokiej klasy, ale także jej nieprzeciętny rozmiar i waga, które powodują, że kamerę możemy trzymać nawet w kieszeni. Jest skonstruowana w taki sposób, że z łatwością możemy przymocować ją do szyby samochodu, deski surfingowej, czy kasku. Wyposażona jest w wodoszczelną obudowę, dzięki czemu możemy nagrywać w deszczu, a nawet pod wodą.

Inne kamery cyfrowe warte uwagi

Kamery cyfrowe to szeroka gama różnego rodzaju sprzętu, który bez problemu dopasujemy do naszych umiejętności, potrzeb i budżetu. Kamera sportowa to sprzęt, z którego korzystamy zarówno podczas profesjonalnych nagrań, jak i na własny użytek. Jednak ciekawych rozwiązań jest o wiele więcej. Kamery możemy podzielić na kilka najważniejszych grup: profesjonalne (takie, które używane są na planach filmowych), półprofesjonalne (do kręcenia wesel i innych wydarzeń), amatorski (na własne potrzeby – wakacje, rodzinne imprezy) oraz jeszcze mało znane, ale coraz chętniej wybierane – kamery 360 stopni. To specyficzny rodzaj sprzętu, który jak sama nazwa wskazuje, obracają się o 360 stopni. Gdzie można wykorzystać ich zalety? Korzystają z nich przede wszystkim youtuberzy oraz vlogerzy, którzy nagrywają filmy do mediów społecznościowych.

Jak dobrać kamerę do własnych potrzeb?

Zakup kamery cyfrowej to poważna inwestycja, w końcu takiego sprzętu nie kupujemy zbyt często. Dlatego też wybór powinniśmy dokładnie przemyśleć, by kupić sprzęt dopasowany do własnych potrzeb. Przy wyborze przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na zastosowanie kamery, ale i ekran, głośnik i inne parametry, które mają bezpośredni wpływ na jakość nagrań.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej zajrzyj na nasz portal!