Folie ochronne do telefonów – czy warto je kupować przez internet?

Folie ochronne do telefonów – czy warto je kupować przez internet?

Polacy uwielbiają robić zakupy przez internet, a jedną z najczęściej kupowanych grup produktów są akcesoria do telefonów komórkowych. Z kolei spośród akcesoriów do telefonów najczęściej kupowane są szkła i folie ochronne na ekran telefonu. Nie ma w tym nic dziwnego – wszak dane wskazują, że aż 95% użytkowników smartfonów zabezpiecza ekran swojego telefonu. Dziś więc opowiemy o tym, jak kupić solidną folię na telefon przez internet. Jak potwierdzić jakość produktu, który oferuje sprzedawca z drugiego końca globu? Oto kilka cennych porad!

Cechy dobrej foli ochronnej na ekran smartfona

Jakie są właściwości dobrej folii ochronnej na smartfona? Przede wszystkim zwróć uwagę na grubość – folie ochronne do telefonów o grubości mniejszej niż 0,2 mm nie zapewnią odpowiedniej ochrony wyświetlacza, niezależnie od tego, z jakiego tworzywa są wykonane. Jeżeli już mowa o tworzywach, to najlepiej sprawdzają się folie z poliwęglanu lub z TPU – termoplastycznego poliuretanu. Nie warto kupować folii ochronnej, której producent nie informuje o tworzywie, z jakiego została wykonana, ponieważ jest to przysłowiowym kupowaniem kota w worku.

Różnice pomiędzy folią hydrożelową a poliwęglanową

Czym różni się poliwęglanowa folia zabezpieczająca od foli hydrożelowej? Oto podstawowe właściwości tych dwóch tworzyw:

  • Folie ochronne z poliwęglanu są sztywniejsze i lepiej chronią ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi wskutek obijania się o ostre kanty przedmiotów. Niestety ryski na takiej folii będą szybciej widoczne niż na folii hydrożelowej.
  • Hydrożelowe folie ochronne na telefon, lub inaczej folie z tworzywa TPU(termoplastycznego poliuretanu) zabezpieczają ekran telefonu przed otarciami i zarysowaniem. Tworzywo TPU jest bardzo elastyczne, dlatego trudniej je zarysować – część rys znika z jego powierzchni, ponieważ układ cząsteczek takiej folii ma tendencję do powrotu do pierwotnej struktury. Z drugiej strony TPU to miękki materiał, który gorzej chroni ekran telefonu przed upadkiem z dużej wysokości.

Jak kupić dobrą filię na ekran telefonu przez internet?

Jak w gąszczu tysięcy produktów znaleźć ten dobrej jakości? Podstawowa zasada to by nie kierować się ceną, a opinią innych użytkowników. Nic przecież nie świadczy lepiej o jakości danego przedmiotu niż opinia kogoś, kto przetestował go w praktyce. Sprawdź opinie na serwisach aukcyjnych – zazwyczaj możliwość wystawienia na nich opinii zostaje odblokowana wyłącznie dla osób, które rzeczywiście kupiły dany przedmiot. Oznacza to, że raczej nie natrafimy tam na opinie sponsorowane, które zakłamują prawdę na temat danego produktu!